• BIST 86.072
  • Altın 251,269
  • Dolar 6,0742
  • Euro 6,8075
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 22 °C

TERÖR VE İŞBİRLİKÇİLERİ KANDAN BESLENEN TEK MİLLETTİR

Abdulaziz ÖZTÜRK

Belçika’da,  Fransa’da veya Amerika’da  terör olayları olduğunda  ayağa kalkan  Dünya liderleri ve BM nin  üye devletleri hani nerde insanlığınız ve değerleriniz? Acaba ölenlerin Ortadoğu coğrafyasının evladı veya Türkiye  insanı diye mi sesiniz cılız bir sesle kınama mesajının ötesine  geçmiyor?

Ortadoğu’yu bataklık diye tabir edip Filistin topraklarında  İsrail devletini kurdurup  terör estirmesine göz yummanız, Demokrasi ve özgürlük adı altında sırf   sadece petrol ve enerji kaynaklarındaki sömürgenizin devam etmesi için coğrafyamızda savaşları canlı tutmanız iki yüzlü Haçlı zihniyetinizin ürünü değil mi? Bu Coğrafya da akıttığınız kana hala doymadınız mı?  25 yılda öldürülen insanlar  için kör ve sağır olmanız ile Mısır darbecisi  Sisi’ye  veyahut  bebek  katili  PKK  veya  Işid  terör örgütüne  göz yummanız sizi onlardan birisi yapmadı mı?

Dün akşam İstanbul’da menfur bir terör eylemi  ile havalimanı girişinde intihar saldırısı ile   40  yakın sivil insanımız katledildi  ve 200 e yakın insanımız ise yaralandı. Ölenlere Cenab-ı Allah’dan rahmet, yarılalara acil şifalar diliyoruz.   Aslında bu saldırıların İsrail ve Rusya ile mutabakata varılıp yeni bir döneme geçiş esnasında olması  tesadüf değildir. Bir uyarı   mesajı  niteliğindedir.  Yani  Sen misin bu anlaşmaları yapan? Mesajıdır.   İstanbul bu terör saldırıları ile gündeme otururken birileri de fırsattan istifade edip çirkin ve hain yüzlerini sosyal medya ile göstermekten geri kalmadılar.  PKK taziyelerine  katılanlar, Hrant Dink öldürüldüğünde  Ermeni olanlar veya Eşcinsel eylemlerin destekçileri olanlar  ne hikmetse Ne Türkiye olabildiler ne de bu vatanın evladı… Sadece  ve  sadece emir  aldıkları  yerlerin  sadık  birer kölesi…

Her  ne olursa olsun bu vatanın evlatları  iç ve dış mihrakların  tuzağı ile bu şekilde ölmemeli ve birilerinin maşası olarak kendini öldürtmemeli.  Işid terör örgütü  şehadet ve cennet ile beyinleri  yıkarken,  PKK  ise devrim ve Kürt devleti hayali  ile beyinleri  yıkıyor.  Analar babalar  ağlıyor ve birileri de ağlıyormuş gibi yaparak  timsah göz yaşı döküyorlar.  Daha da ileri giderek iftira ve yalan da sınır tanımayarak  "Türkiye'yi IŞİD'e destek vermekle suçluyorlar."                                                                          

Hal böyle iken Türkiye'nin  Uluslararası teröre, terör örgütlerine karşı bakış açısı bariz  ve net olarak ortadayken,  HDP,  CHP ve bazı medya kuruluşlarının  konuyu  siyasi  istismar malzemesi  yapması vatan hainliğinde sınır tanımadıklarını tekrar gösterdi.  Türkiye'yi  IŞİD'e destek vermekle suçlayanlar  PKK ve  YPG  ya ne hikmetse dilini yutarak  utanmadan avukatlıklarını yapıyorlar.  Utanmadan da bu iddiayı ortaya atan siyasiler,  gazeteciler  sorumsuzlukta sınır tanımadıklarını bir kez daha gösteriyor.  Silahlı  örgütlerle yapılan mücadele de bazı  siyasi kuruluşlar, medya ve bazı malum çevreler tarafından da devlet  içerisinde güvenlik  zafiyeti varmış algısını yapmak suretiyle   teröristlerle ne kadar  yakın  ilişki  içerisinde  onları  var gücüyle desteklediklerini  gösteriyor.  Hepsinin ortak özelliği insan kanı üzerinden hareket etmeleri…

Çok kıymetli kardeşlerim! Şunu iyi bilelim ki terörün dini ve milleti yoktur. Dinimizde fitne çıkarmak  insan öldürmekten daha tehlikelidir.  Masum ve suçsuz insanları öldürmek ise  insanlık suçudur.  Bizler bu coğrafyada  kardeşlik esasına dayanarak 1000 yıldır  yaşarken kesinlikle topraklarımızda fitne ve kan akıtıcı teröre asla izin vermemeliyiz.  Evlatlarımıza sahip çıkalım ve onları bu tür tehlikelerden koruyalım.  Şunu da unutmayalım ki bizler Sultan Alparslan’ın Fatih Sultan Mehmed’in  ve Selahattin  Eyyubi’nin şerefli  torunları olarak  bu  topraklarda omuz  omuza birlikte kardeş olarak  beraber  yaşamaya devam edeceğiz.

ALLAH’IN LANETİ TERÖRÜ  YAPANIN VE YAPTIRANIN VE ONLARA DESTEK OLANLARIN ÜZERİNE OLSUN!

EY RABBİMİZ! ONLARI  KENDİ SİLAHLARIYLA BİRLİKTE HELAK EYLE! BİRLİĞİMİZİ VE BERABERLİĞİMİZİ KARDEŞLİK ÜZERİNE BAKİ EYLE!

TUZAK KURANLARIN TUZAKLARINI YOK EYLE!

AMİN…

Abdülaziz ÖZTÜRK                                                                                   abdulaziztr@gmail.com

        

Bu yazı toplam 681 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erte Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 222 12 90 | Faks : 0352 222 12 94 | Haber Scripti: CM Bilişim