• BIST 86.072
  • Altın 251,269
  • Dolar 6,0742
  • Euro 6,8075
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 20 °C

TERÖR OYUNU BO-ZU-LA-CAK

Abdulaziz ÖZTÜRK

Maalesef yeni bir yıla menfur bir terör saldırısı ile dünyanın en güzel şehri İstanbul'da bir katliam ile girdik. Alçak ve kalleşçe yapılan bu saldırı ile birlik ve beraberliğimiz hedef alındı. Devletimizi terör karşısında boyun eğdirmek isteyenler nasıl 15 Temmuz darbesinde başarılı olamadılarsa bugünde olamayacaklar  yarın da. Aziz milletimiz ve devletimiz, terör ve işbirlikçilerinin oyunlarını sağduyu ile göğüsleyip  kendi terör ateşlerinde yok edeceklerdir.                                              

Değerli kardeşlerim! Terörün dini, ırkı, vatanı yoktur.  İnsanlık değerlerinden yoksun, şeref ve izzetini kaybetmiş bu canilerin hedefinde dini, ırkı ve vatanı ne olursa olsun masum insanlar vardır. Terörün Paris’te,Brüksel’de, New York’ta olmasıyla İstanbul’da veya herhangi bir İslam ülkesinde olmasının herhangi önemi yoktur. Her halükarda insanlık hedef alınmaktadır. Devletimizin ve Aziz Milletimizin teröre bakış açısı ve mücadelesi  sağduyulu ve insan onuruna yakışır bir şekilde olacaktır.                                                                                                       

Terörle Mücadelemiz Terör işbirlikçilerinin Planını bozdu

15 Temmuz’daki birlik ve beraberliğimiz, Fırat Kalkanı operasyonu ile terörle mücadelimizin sözde değil özde olması, her türlü algı ve provekasyonlara karşı  mücadelemiz bizleri daha çok diriltmiştir. Birilerini rahatsız eden terörle mücadelemizdeki özgür irademiz,  sınırlarımız dışında FETÖ, DAEŞ ve PKK terör örgütlerini ciddi anlamda köşeye sıkıştırmıştır. Harekete geçen bu terör örgütleri terörün her yöntemini kullanıp devletimizi ve milletimizi hedef alarak  saldırmakta devletimiz de anında en ağır şekilde karşılığını vermektedir.                              

Fırat  kalkanı operasyonuyla  DEAŞ i sınırlarımızdan söküp atan ordumuz El-Bab’ı da aldıktan sonra da örgüte büyük bir darbe vuracağı aşikar. Asıl darbe örgüte değil örgüte silah verip karşılığında petrol alan baronlara vurulacak.  DAEŞ terör örgütünün saldırılarının arkasında yatan başka bir sebeb ise kendisiyle mücadele ediyormuş  izlenimi verdirilen  diğer terör örgütü PKK/PYD nin meşruiyet kazandırılması.  Bu iki örgütle kirli ilişkisi olan Esed Rejimi ise PKK/PYD den size teslim ettiğimiz bölgeleri geri verin çağrısında bulunuyor DAEŞ e ise Tedmur şehrini ağır silahlar ve Tanklar ile geri teslim ediyor.  Görünen tabloda devlet terörü ve işbirlikçilerinin mide bulandıran kirli ittifakı.

Koalisyon güçlerinin DAEŞ ile mücadele etmemesi, hatta Amerika ve bazı Batı ülkelerinin PYD/PKK ile siyasi ilişkiler hatta askeri mühimmat yardımında bulunmaları, teröristleri ülkelerinde misafir edip ülkemize teslim etmemeleri  terör örgütleri ile ciddi bir  işbirlikçi olduklarını göstermeye yeterlidir.

Algı terörü ve intihar saldırları

Fırat Kalkanı operasyonu ile oyunları bozulan terör örgütleri ve işbirlikçileri Devletimizi zafiyete uğratmak için intihar saldırıları ile İstanbul’a, Kayseri’ye ve diğer illerimize saldırıyor. Gözleri biraz daha dönüyor Rus Büyükelçiyi arkasından haince vuruyorlar.  Yılbaşı gecesi ise otomatik silah ile gece kulübüne saldırıp 39 sivil insan katlediliyor.  Silahlı eylemleri sonrası ikinci plan devreye sokuluyor. Algı operasyonu.  Gezicilerden kalan mirasla sosyal medya militanları tweetler ve paylaşımlar ile saldırıya geçiyor.  Saldırı gecesi Fenerbahçe’nin şike kasetleri internete  düşüyor, ardından Diyanet’in yılbaşı hutbesi, daha sonra da  Reine gece kulübü sahibinin Alevi olduğu tweetleri atılıyor. Sabah oluyor ve piyasaya provakatörler çıkıyor. Kahve kahve geziyorlar, otobüslerde metrolarda halkın kalabalık olduğu yerlerde halkı tahrik etmeye çalışıyorlar. Üzerlerinde de Cumhuriyet Gazetesi kimliği var.  Provakasyonda  hedefler belirlenmiş durumdu. Laiklik propagandasıyla dindar-kail çatışması, Alevi-Sünni provakasyonu ile mezhep çatışması , intihar saldırıları ve suikastlar ile devlette güvenlik zaafı ve halkı sokaklara dökme çağrısı…

Bir de bunlara siyasi kanattan gelen destek ile geçen sene HDP’nin üstlendiği misyonu şimdi de CHP alarak devleti hedef gösteriyor.

Terör ve işbirlikçilerine cevap

Terör ve işbirlikçilerine verilecek olan en güzel cevap dimdik durup terörle mücadeleye her türlü devam etmektir. Devletimiz hükümetiyle, ordusuyla nasıl mücadele ediyorsa bizlerde devletimize olan güvenimiz ve sosyal sorumluluğumuz ile devletimizin yanında olarak cevap vermeliyiz. Bizler Alevisiyle Sünnisiyle, dindarıyla laikiyle ne saldırılara boyun eğeceğiz ne de provakasyonlara …

Birbirimize  kenetlenip karşınızda daha güçlü olacağız. Dünya İslam Alimleri Birliği Başkanı Dr. Yusuf El-Kardavi’nin dediği gibi ‘Türkiye'nin güvenliği bütün İslam dünyasının güvenliği demektir. Türkiye'yi yıkmak isteyen güçler hiç boş durmuyorlar, Her gün saldırıyorlar. Türk halkı bunlara karşı birlik içinde olmalı. oyunları bozmalı.'' OYUNLAR BO-ZU-LA-CAK

Ey teröristler ve işbirlikçileri! Unutmayın sizin oyunlarınız ve hileleriniz varsa, bizim de sizin bu oyun ve hilelerinizi  bozacak Rabbimiz vardır.                                                                                                                 Allah’ın Laneti Terörü  Yapanın Ve Yaptıranın Ve Onlara Destek Olanların Üzerine Olsun!

Ey Rabbimiz  Onları  Kendi Silahlarıyla Birlikte Helak Eyle!

Birliğimizi Ve Beraberliğimizi Kardeşlik Üzerine Baki Eyle!

Tuzak Kuranların Tuzaklarını Yok Eyle!

Amin…

Abdülaziz ÖZTÜRK

Medine İslam Üniversitesi Mezunu/Araştırmacı

abdulaziztr@gmail.com

Bu yazı toplam 586 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erte Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 222 12 90 | Faks : 0352 222 12 94 | Haber Scripti: CM Bilişim