• BIST 100.952
  • Altın 216,788
  • Dolar 5,2661
  • Euro 5,9734
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 8 °C

Sina’dan Gazze’ye IŞİD/DAEŞ ile Kudüs Oyunu Oynanacak!!!

Abdulaziz ÖZTÜRK

Siyonist- Haçlı ittifakı her zaman planlarını haber yoluyla dünyaya ilan ederler. Haberleri yaparken de kendi Terör  Planlama Merkezleri olan sözde Düşünce Enstitüleri ve terör piyon örgütlerinin açıklamaları ile yaparlar. Gerek toplumda kamuoyu oluştururlar gerekse hedef bölgelerde halk arasında infial yaratıp bilinç altı bir korkuyu hakim kılarlar.

 

ABD ve İsrail’in kirli oyunlarını Dünya Kamuoyu ile paylaşan İngilizlerin bölgede Amerika’ya kaybettirdiği siyasi gücü tekrar kazanmak ve kontrolden çıkan Siyonist Yahudileri tekrardan dizginlemek. Bundan sonra sık sık İngiliz merkezli haber ajanslarından gizli belge ve anlaşma haberlerini duyacağız. 

 

Bunlardan en sonu İngilizlerin dünya kamuoyuna servis ettiği  "Rakka anlaşması" ile 250'den fazla IŞİD militanı Suriye içerisinde yeni görev emri gelinceye kadar güvenli bir bölgeye  yerleştirilip ve diğer militanlarını Mısır, Libya gibi Kuzey Afrika ülkelerine veya Afganistan, Pakistan ve Özbekistan gibi Asya ülkelerine gönderildiği ise aktarıldığı haberleriydi.

 

İŞID/DAEŞ Terör örgütünün yeni merkezi : Sina…

Işid terör örgütünün yeni görev yeri ise Sisi desteğinde İsrail’e hizmet etmek üzere Sina’dan Gazze’ye Hamas’a savaş cephesi açmak olacak. Bu yeni görev Siyonist-Haçlı medya organlarından Washington Post  tarafından yayınlanan haber videosu ile tüm dünyaya ilan edildi.  Haber şu şekilde:  ‘IŞİD'in Mısır'daki Sina Yarımadası'nda faaliyet gösteren kolu, Filistinli Hamas örgütüne savaş ilan etti. Yayınladıkları videoda Hamas ile işbirliği yaptığı öne sürülen bir kişiyi infaz ettikleri görülen IŞİD üyeleri destekçilerine Gazze'de Hamas'a saldırmaları emri verdi’.

Peki niçin İsrail değil de Hamas?

Bunun için bir çok teori ortaya atabilirler. Muhtemel senaryolar çizip bölge insanını da İsrail amacına uygun şekilde yönlendirebilirler.  Bunun için de en iyi sebeb Işid terör piyonu üzerinden Hamas’a saldırı planlarıdır. BuIşid piyonunu da  Kudüs hedeflerini yerine getirebilmek adına en iyi şekilde kullanacakları da yavaş yavaş su yüzüne çıkmaya başlıyor.

Planlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. İlk planları Hamas ile Işid arasında ilişki olduğu komplosuydu. Ama başarılı olamadılar. Çünkü  Hamas yönetimi IŞİD terör örgütüyle Gazze’de ciddi mücadelelerde bulunup  destekçilerine operasyonlar düzenlemiş, propaganda yapması engellenmiş  ayrıca Sina Yarımadası ile olan sınırında güvenlik önlemlerini artırıp Işid terör örgütünün sızma girişimleri  de engellemişti  ve bu şekilde Siyonist-Haçlı ittifakının planını boşa çıkarmıştı.
  2. İkinci planları ise Mısır diktatörü Sisi ile İsrail’in  askeri anlaşma yolu ile Sina’ya düzenleyecekleri ortak operasyondur. Bu operasyonun amacı ise İsrail ordusunun Sina’ya yerleşmesi ve Gazze’ye Mısır’dan bir cephe açma planıdır.
  3. Üçüncü planları ise Mısır ile Filistin’in eski istihbarat şefi Muhammed Dahlan’ın yeni  bir çalışma başlatması, Sina’da 8.000 kişilik bir kamp kurduğu iddiası bölgede  Işid in Hamas’a açacağı savaş sonrası bölge halkını kurtarmak adına  Dahlan eliyle Gazze’yi işgal, Işide ise koridor açma planıdır.
  4. Dördüncü planları ise en tehlikeli planları olup Kudüs’ü yağmalama ve yıkma planlarıdır. İsrail içerisinden Kudüs’e açılan bir koridor ile Işid terör örgütü Kudüs’ü işgal edip Mescid’i Aksa’yı yakıp yıktırma planlarıdır. Buna da her türlü imkan ve fırsatı da vermek için uygun zamanı beklemektedirler.

Bu planları uyguladıklarını çok yakın zamanda görebiliriz. Çünkü Siyonist-Haçlı ittifakı bölge üzerindeki planlarını uygulamaya Sina üzerinden başlattırıldı. Sina yarımadasında her türlü harekatı kontrol edebilecek olan Mısır ve İsrail bu örgütünün hareketini bir türlü göremediler. Bu da  terör örgütü ile Siyonist-Haçlı ittifakının en önemli delilidir.

Ayrıca bu örgütün Hamas’ı tehdit etmesinin zamanlaması bu örgütün bir terör piyonu olduğunu birkez daha ispat etmiştir. BM’de umduğunu bulamayan Amerika ve Siyonist İsrail terör oyununu başlatmıştır.

Onların bu oyunları varsa bizim de onların planlarını bozacak RABBİMİZ vardır. Rabbimize tevekkül edip ümmeti islamın vahdet olması için çok çalışmamız gerekmektedir. Rabbimiz kalplerimizi İslam üzerine kaim eylesin. Ümmete feraset ve basiret ihsan eylesin. Amin…

Bu yazı toplam 2028 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erte Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 222 12 90 | Faks : 0352 222 12 94 | Haber Scripti: CM Bilişim