• BIST 97.324
  • Altın 279,625
  • Dolar 5,8459
  • Euro 6,5153
  • Kayseri 9 °C
  • Ankara 12 °C

SESSİZ SAVAŞ STRATEJİLERİ

Ebubekir Bağcı

 

Savaş stratejileri inanılmaz değişim gösteriyor.  Öldürme stratejileri demek doğru olacaktır.  Dünya hala iki kutupludur bence.  Her ne kadar Rusya ve Birleşik Devletler yani ABD ile doğrudan çatışma içinde olmasalar da bu durum böyle. Dünyayı bu iki devlet paylaşamıyor. Onun kavgası var. Rusya ve diğer dünya devletleri karşısında güç Birleşik Devletler’dir.  İran’a büyük bir ambargo uyguluyor. Bildiğin iyice öldüresiye sıkıyor ama Rusya’ya aynı şekilde davranamıyor ya da davranmıyor. Rusya’ya görünüşte ambargo uyguluyor. Ama amacım Suriye’de bu iki büyük devletin başka devletleri yanlarına toplayıp, bunlardan takımını kurup yaptığı maçı anlatmak değil.  Durum ondan da ciddi. Buna herkes dâhil. Bu savaş bana göre küresel çapta tüm insanlığa karşı yapılan bir savaş.

Afrika Kıtası’nda yaşayan insanlar hala açlıktan ve temiz su bulamamaktan dolayı ölüyor. Bu savaş; silahı doyuran, eğlendiren, izlenilen her şey ama her şeydir. Daha dün gazetede 15-16 yaşlarında iki kız öğrencinin kendilerini bir inşaatın 12. katından aşağı attığını okudum.  Mavi Balina isimli bir oyun oynayıp oynamadıkları araştırılıyor. Allah’tan yaralı kurtulmuşlar. Şükür Allah ailesine bağışlamış. Bilgisayar oyunlarının büyük çoğunluğu öldürme, yok etme üzerine kurgulanmıştır.  Bu savaşın hedefinde sınırlara sıkışmış insan kitleleri yok.

 Tüm dünya insanları hedeftedir.  Marketten aldığın domates, biber salatalık, hazır yemekler, kola, tüm süt ve süt ürünleri, glikoz şurubu yani mısır şekeri/rafine şeker içeren bisküvi, çikolata  ve türevlerini içeren ürünler. Hazır soslar, hazır yemek tozları…  alınan her şey insan sağlığı üzerinde büyük tehlike saçıyor. Ölümler arttı. Bilgisayar oyunları… TV programları… bütün bunlar da bu savaşın birer silahı. Ülkelere artık savaş ilan edip doğrudan girmiyorlar. İnsanlar hayatından neden mutsuz.

Dünya nüfusu bu saydıklarım ile yavaş yavaş azaltılıyor. Hastalılar ve hasta insan sayısı arttı. Büyük devletler her gün yeni bir “ölüm stratejisi” geliştiriyor. (Her gün dizi, magazin izleyen, Ayşe ablam, Doksan dakikalık bir maçın sabaha kadar TV’de süren yorum programını, yorumcunun ağzından çıkacakların neler olduğunu, çok önemliymiş gibi hangi pozisyonda atsa gol olacağını izleyen nereden bilecek ama değil mi?  ) Irak’ta da savaş oldu kimse başka bir ülkeye gitmedi de Suriye’de  neden insanlar orayı terk etti, boşalttı yoksa  bir şeylerin provası mı yapılıyor.  ( Neyin tatbikatı için Suriye’yi boşattılar acaba?) Düşünmek lazım ama kime diyorum ben. Adam önünü göremeyen  serçeye  “Fener Olmak “ için para topluyor. Elin Fransızı ne için para topluyor, benim Ahmedim, Mehmedim neye para topluyor. Önce sen özgür olmalısın. Kendi zincirlerini kırmadan başkasının özgürlüğünü sağlayamazsın. Biz kendi memleketimize bakalım. Boşanmalar arttı. Evliliklerin büyük kısmı ilk üç yılda sonlanıyor. Eşler arası sevgi muhabbet azaldı. Yediğimiz her şeyde hile var. Dizilerde evlilik dışı ilişkiler normal gösteriliyor.  Şiddet diz boyu. Adamın ekmek alacak parası yok tutmuş dizilerde havuzlu ultra lüks evlerde yaşayan süper zenginlere özeniyor. Ne hale geldik Allah yardımcımız olsun. Okuyup araştırıp düşünmek çok mu zor? İnsanların beynini bunlarla uyuşturuyorlar. Bunlar ne bir şizofrenin sanrıları ne de bir komplo teorileridir. Hiçbiri tesadüf olmaz.  Büyük devletler yeni ölüm stratejileri ve ölüm teknolojileri geliştirmeye devam ediyor. Siz bugün Fenerbahçe- Başakşehir kaç kaç bitmiş ya da bitecek, Ertuğrul ne yapacak, Bamsıyı kurtaracak mı?  Abdülhamid’in yeni tertibi nedir? Şivenaz’ın kim olduğunu öğrenecek mi? Aras ve ailesinin mahallede kimlerle çatışıp mafyacılık yaptığını merak ede durun. Siz uyuyun düşman uyumuyor. Bizi yavaş yavaş Çukur’a gömüyorlar.

Selam ve dua ile

Bu yazı toplam 7134 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erte Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 222 12 90 | Faks : 0352 222 12 94 | Haber Scripti: CM Bilişim