• BIST 1.419,430
  • Altın 487,78
  • Dolar 8,6130
  • Euro 10,0900
  • Kayseri 17 °C
  • Ankara 21 °C

PROTO TAMPON

Ebubekir Bağcı

Birleşik Devletler Afganistandan çekiliyor. Askeri yerleşim yerlerini Taliban isimli silahlı örgüt devralıyor. Mevcut Afgan hükümetinin adı anılmıyor. İçinden bir koşuşanda çıkmıyor. Taliban Afganistan’ın yüzde seksen beşini kontrol ediyoruz diyor. ( ABD bayrağı Taliban’a devrediyor.) Taliban’ın cezalandırmasından, zulmünden endişelenen halk topluca İran üzerinden engele takılmadan Türkiye’ye geliyor.  Yedi, sekiz milyon kadar Suriyelinin olduğu Türkiye’de şimdi Afgan mülteci telaşı var. Yunanistan’a geçmeyi başaran mültecilerin botlarına ateş edip batıran, karaya çıkanların cüzdanını alıp dövdükten sonra Türkiye’ye gönderen Yunanistan ise bu sefer ne yapacak göreceğiz. Avrupa’ya gidişte Türkiye ön tampon vazifesi görüyor. ( Ne kadar sızdırmaz olursa Avrupalı o kadar rahat uyuyacak)  Haberlerde AB’nin olası Afgan göçüne karşı Türkiye’ye destek paketi çıkaracağını okudum. Şimdiden hazırlıklara başlamışlar. Hâlbuki Dünyayı karıştıran kendileri oysa Osmanlı Dünyaya altı yüz yıl boyunca adalet ve merhametle, hoşgörüyle muamele etti. Üç kıtaya yayılan topraklarında farklı dilden dinden ırktan insanlar barış içinde tek bir devlete ait olmanın aidiyetiyle yaşadı. 

Suriyeli mülteci ve diğer milletlerden göçmenlerle başa çıkmak için AB Türkiye ile bir anlaşma yapmıştı. AB sınırlarında yakalanan düzensiz göçmenler Türkiye’ iade edilecekti. Mevcut göçmenler içinde AB Türkiye’ye ödeme yapacaktı. Nedense Türkiye iadeleri kabul etti ama parayı alamadı, kendi kaynağından kullandı. AB bu sefer Afgan mülteci tufanı ile karşı kaşıya kalma korkusu yaşıyor. Irkçılığın, İslam karşıtlığının zirve yaptığı Avrupa’da Afgan mülteciler ateşe benzin dökmekten farksız bir demografik problem teşkil edecek.  Avrupalı siyasiler mülteci hususunda Türkiye’yi toplama kampı gibi tasavvur ediyor. Uçan kaçanlar yakalanıp burada toplanacak. ( Mühendislik Fakültesinden mezun olan kardeşim daha polis ve bekçi alımı açıklanmadı

 

PKK’NIN CANINA OKUYAN TÜRKİYE NÜFUSLA BUDANIR MI?

 

Savunma sanayiindeki gelişmeler Türkiye’nin Avrupa ve ABD nazarında bileği bükülmez hasmı konumuna getirdi. Karadağ’daki zafer,Libya’daki ve Akdeniz’deki gelişmeler malumunuz. Türkiye PKK’ya havadan operasyonlar yaparak İHAlar ve diğer silahlar ile, yerel  istihbarat ağıyla da takip sağlayarak terör örgütü PKK’nın belini iyice büktü. Hareket kabiliyetini sınırladı. Bu durumda AB, ABD bulandırdığı sularda taşkınlık çıkartarak buradaki berrak suyu da bulandırmayı hedefledi. Terör kartı işlevsiz kalınca demografik hareket kartını gösterdi. Şunun farkındalar eğer Türkiye İdlip saldırısından sonra yaptığı gibi bu sefer Afgan mültecilerle de kaynayan bir Türkiye’nin baraj kapaklarını tekrar açtığında neler olacağını düşünmek bile istemezler. Yunanistan AB için asıl tampon. (Çünkü kesin sızdırmazlık özelliği var.  ) Biz sadece idareten konmuş bir nesneyiz. Mültecilerle bir başımıza bırakıldık. 

Biz Müslüman olarak rızık verenin Allah olduğunu biliriz.Misafir on kısmetle gelir dokuzunu bırakır demişler. Onsekizine gelince evladını evinden kovanlardan hoşgörü beklemek aptallık olur. İki yüzlü, kültürel, ahlaki yozlaşmanınasırlaştığı Avrupa yine ikiyüzlü politikalarla Türkiye’yi oyalamaya devam edecek. 

 

UZAY TURİZMİ MERAKLILARINA

 

Memleketin ensesi kalın zenginleri arasında (Kibarca sosyete diyorlar)  yeni bir moda var. Uzay Turizmi. Şöyle yer kürenin en tepesine kadar çıkıp geri dönüyorlar. Uzaya gitmiş gelmiş oluyorlar. Fanusun en tepe camına dokunup dönüyorlar. Geçenlerde Amazon’un kurucusu Jeff Bezos birkaç kişiyle bu dokunmayı tecrübe etti. Biz bir zincir markette 19 yaşındaki mühendislik okuyan, ülke şartları gereği okurken geçim sıkıntısından çalışmak zorunda olan TAM BURSLU OKUYAN BİR GENCİN müşteri bir bayanın sorusuna verdiği cevapla kocası tarafından gence uyguladığı şiddet haberini konuştuk. Neymiş efendim sen eşime nasıl “ped var” dersinmiş. Bu tiplerden maalesef bu ülkede çok var. Tacizcisi, tecavüzcüsü, istismarcısı, madde bağımlısı tinercisi, katili, hep bunlardan çıkıyor. İncir çekirdeğini doldurmayacak sebeplerden kolayca can alırlar. Kalpleri manevi hasletlere mühürlüdür. Anlam yetenekleri, empati duyguları gelişmemiştir. Fabrika ayarlarındadır. Çünkü daha toplumla yaşamanın gerektirdiği davranış kalıplarından yeteneklerinden yoksunlar. İnsani meziyet ve donatıları eksik vahşi bireylerden aramızda ne yazık ki azımsanmayacak derecede çok var. Türkiye uzay ajansı kurmuş. Önce işe içimizdeki uzaylıları tanıyarak, inceleyerek başlasalar NASA’yı sollarlar. Bizde malzeme çok. (Sakatta çok)

 

KORONA BAYRAM GEZMESİNDE

 

Geçen sene kurban bayramından sonra vakalarda artış olmuştu. Bayramdan önce kısıtlamalarla  beş bine kadar düşen vakalarda  son günlerde  iki katı olmaya başladı. Uyarılarıları kulak arkası edip eşe dosta bayramlaşmaya gidenler Koronanın yeni kurbanlar seçmesinde yardımcı oldunuz saolun, sizin de bayramınız mübarek olsun. 

 

Selam ve dua ile

Bu yazı toplam 1036 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erte Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 222 12 90 | Faks : 0352 222 12 94 | Haber Scripti: CM Bilişim