• BIST 86.072
  • Altın 251,269
  • Dolar 6,0742
  • Euro 6,8075
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 22 °C

Parelel terör lobisi

Abdulaziz ÖZTÜRK

Lobi ve lobiciliğin ülkesi ABD’de kanun ile güvence altına alınan lobiler Amerikan çıkar siyasetine uygun bir şekilde hareket edip, gelişmekte olan ülkeler için uluslarası kamuoyunda ciddi gündemler, siyasi girişimler ve baskılar ile zalimi mazlum göstermek için hareket eden organizasyonların kisvesidir.

Yahudi lobilerinin etkin bir şekilde ABD içerisindeki siyasi baskısı İsrail terörizmini nasıl kör ve duyarsız ettiyse, Ermeni lobisinin faaliyetleri de Türkiye için her zaman bir şantaj aracı olarak varlığını sürdürmüştür. Fetönün Türkiye’ye ihaneti ile başlayan süreç ile sözde Vakıf-dernek kuruluşları ABD içerisinde ve Bazı Avrupa ülkelerinde lobi faaliylerine başlayarak Türkiye aleyhinde kirli propagandalara başlamışlardır.

Parelel Terör Lobisinin ülkemiz aleyhindeki lobi faaliyetlerinden birkaçı…

Hatırlayınız geçtiğimiz yılın Şubat ve Mart aylarında ABD Kongresi’nden Türkiye’yle ilgili Dışişleri Bakanı Kerry’ye gönderilen mektuplardaki imzaları Fetönün bağlıları toplayarak Türkiye aleyhindeki lobi faaliyetlerini başlatmışlardı. Bu mektuplara, 435 üyeli Temsilciler Meclisi’nden 88 milletvekili, 100 sandalyeli ABD Senatosu’nun 74 üyesi imza attı. Türkiye’de insan haklarının ve basın özgürlüğünün çiğnendiği ve bu konuda Türkiye’ye baskı yapılması çağrısında örnek olarak, Türkiye’de 14 Aralık’ta gerçekleşen operasyonlar gösteriliyordu. Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın gözaltına alınması ve Samanyolu Medya Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın tutuklandığı hatırlatılıyordu.

Hemen hemen her alanda ülkemiz aleyhinde yaptıkları kara propaganda 17/25 yolsuzluk operasyonu, Mit tırlarının durdurulması ve Türkiye’nin Daeş terör örgütüne yardım eden bir ülke iddiası,  Seçim sonuçlarından sonra ‘Türkiye otoriterleşmeye gidiyor’ ve PKK operasyonlarının Kürt halk üzerinde soykırım yapılıyor  propagandaları ile ülkemizi dünya kamuoyunda itibarsızlaştırmak ve Uluslarası Ceza Mahkemelerini harekete geçirmek için okulları, dernekleri, vakıfları, gazeteleri ve hatta rüşvet verdikleri bazı siyasiler ile lobi faaliyetlerini en etkili şekilde sinsice yürüttüler.

Geçtiğimiz günlerde İngiliz Thetimes gazetesine manşet olan haberde, Muhafazakar Parti  milletvekili Sir Edward  Garnier'e  geçtiğimiz yıl Şubat ayında "Türkiye'de Hukukun Üstünlüğü ve İnsan Haklarına Saygı Üzerine Bir Rapor" başlıklı bir belge için araştırma yapması ve belgeyi kaleme alması karşılığında 115 bin 994 sterlin (500 bin Türk Lirası) ödendi.

Parelel terör lobisinin Amerikan seçim kartı

ABD’de yaklaşık 51 eyaletin 45’inde örgütlenen Fetö, kurmuş olduğu örümcek ağı sistemi ile hemen hemen her alanda faaliyet gösteriyor. Yahudi lobisinin yavrusu gibi hareket eden Fetö aşağı yukarı Yahudi lobilerinin desteklediği kuruluşları destekliyor.                                                                                                                Ameikan seçimlerinin vazgeçilmezi Yahudi lobisi… En önemli üç eyalette seçimin sonucunu etkileyecek güce sahipler. Yahudi lobisi gibi nüfus gücüne sahip olmayan Fetö,para yardımlarıyla şimdiden 50 Senatörü yanına almış durumda.Şu anda ciddi anlamda iade edimemesi için olarak imza yarışına girdiler.

Evet,  ABD’de paralel terör örgütünün  bir lobisi var ve bu lobi aynen İsrail ve Ermeni lobisi gibi Türkiye’nin  aleyhine çalışıyor. Çalışmalarına daha geniş alanlara yayacaklar ve ülkemizi zor durumda bırakmak için ülke içerisinde sinsice eylemler yapıp bunu devletimize mal edecekler.                                                                                              

Şu anda Avrupa ve Amerika bazı siyasi konularda Türkiye’ye mahkumlar.Özellikle Avrupa için Göçmen krizi  Amerika için terörle mücadelede Türkiye ile ortak hareket etmesi gerekliliği köşeye sıkıştırıyor.

Ama şunu  unutmayalım! 1800lerde kurulan Yahudi lobisi 1948’de İsrail devletinin kurulmasında ciddi anlamda etkili oldu.

“Mağlubiyetini mağduriyet olarak göstermekte son derece mahir bir yapılanma ile karşı karşıyayız.” Darbeden umduğunu bulamayan Amerika ve Avrupa, bu terör örgütünü mağdur ilan edebilmek adına İnsan hakları ve özgürlükler adına endişelenmeye başladılar.  Büyüyen ve gelişen Türkiye’yi engellemek için her yolda mağlubiyet yaşayan İkiyüzlü Batı  bu parelel lobiyi, parelel  lobide intikam hırsıyla üst aklın rehberliğinde bu ikiyüzlü devletleri kullanacak. 

Rabbim bizleri bu ikiyüzlü münafık parelellerin şerrinden muhafaza eylesin. Amin

Abdülaziz ÖZTÜRK                                                                                                         Medine İslam Üniversitesi Mezunu

abdulaziztr@gmail.com

Bu yazı toplam 734 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erte Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 222 12 90 | Faks : 0352 222 12 94 | Haber Scripti: CM Bilişim