• BIST 1.536
  • Altın 437,469
  • Dolar 7,3521
  • Euro 8,9384
  • Kayseri 1 °C
  • Ankara 7 °C

MUHALEFET Mİ EDİYORSUN YOKSA.. ?

Ebubekir Bağcı

Bu sefer biraz uzun yazı olacak. Farkındayım. İçimizde kalmasın dedim o kadar suç işlemişler ki ben ne yapayım hatırlayabildiklerimizi sıraladık. Hem hafıza tazeleyerek unutmayalım.

Bütün siyasetlerini Cumhurbaşkanı’nın üzerine kurarlar. Açığını ararlar. İnsanlara ne zaman faydalı işler için bir proje dese HDP kılıklıların çöreklendiği meslek kuruluşları engel çıkartır. (CHP’li belediyelerin hangi işine karşı çıkıp mahkemeye gittiler. Pardon akrabalarını belediyeye doldurmaktan iş yapmaya fırsatları yoktu.)

 İki metre karelik parkta ağaçlar sökülüyor diye ayaklanırlar, köprü, yol, baraj…. Yapma diye bitirirler. Kaz dağlarında çevre talanı diyerek dağa yayılırsınız sonra siz altın aramaya kalkarsınız.  Ne iş?

Hani Atatürk’ün muasır medeniyetler seviyesine çıkmak ideali hep dilinizdedir, taşı taş üstüne koymazsan nasıl ilerleme kaydedersin.

Çağdaşlık iddiasındasınız. Doksan yıldır karanlıkta kalan beyinleriniz batıdan ithal ettiğiniz maneviyatsız sapkın ideolojilerle düşünür. Gözlerinizi karanlığa alıştıran bu ideolojiler iktidarın işleri karşında dumura uğramış, tarumar olmuştur.

Her yeni hükümet işine karşı far görmüş tavşan gibisiniz. (Şimdide salgın hastanelerini eleştiriyor Bey Efendi)

Yıllardır bir proje ile seçim çalışması yürütmediğinizden beyinleriniz yanıyor, şarjınız yetmiyor bu işlere (Hayalleriniz bile ulaşamaz o işlere o ayrı mesele) bizi yok etmek için çalışan bölücü katil, kalleş teröristlere silah veren devletlerle aynı saftasınız.

Genel Başkanınız, vekilleriniz ülkesini Avrupalı devletlere şikâyet ediyor.  Bu işi Yunan, Ermeni yapsa anlarımda hayırdır hangi ülkenin muhalefetisin?

Benim düşüncem böyle. Fikir özgürlüğü olan demokratik ülke nutukları atarsınız ya bende buna binaen fikirlerimi dile getiriyorum. Kızma.

Elazığ’da deprem olmuş, Genel Başkanınız amblemi görünen Kızılay çadırının önünde poz vermiş. Depremzedelere geçmiş olsun diyor. Ankara’ya dönünce orada bir tek Kızılay çadırı yoktu diyor. Aşağı inerken ayağı kayıp uçurumdan düşen, Yürüyen merdiven yukarı çıkarken aşağı inen Genel Başkanınız diyor bunu. (Perşembenin gelişi çarşambadan belli daha ne olsun)

Vekillerinizin terörist cenazesinde fotoğrafı var. Bir yürüyüş tertiplediniz. Dağdan inen 15 yaşındaki teröristin azarladığı, Belediye başkanı olunca şehit yakınlarını işten çıkaran, Sağlık sorununu bahane ederek hapisten çıkan terör hükümlüsü olan Ahmet Türk ayağının tozuyla Genel Başkanınızın koluna girdi. Ankara’dan İstanbul’a yol arşınladı. Sahi kimin için yürüdünüz? Kime muhalefetsiniz?

Bir vekiliniz meclise milyonluk konuşma faturası getirdi, diğer vekilinizin rezidansları çıktı. PKK’nın sözde kanalına röportaj veren vekiliniz var. Ardından o kanalda bölücü örgütün elebaşı konuşma yaptı.

Atatürk’ün portresi ile BEBEK KATİLİ’nin fotoğrafı nasıl yan yana gelir? (Alkol kullanıcısı adamlar oy veriyordu değil mi?)  Hükümeti protesto ederken kimi protesto ediyorsunuz? PKK’nın emir eri olan sözde partiyle içli dışlısınız. Sizi onlardan ayırt etmek imkânsız.

 Öğrendiğime göre CHP ve HDP’nin meclisteki grup toplantı salonu karşı karşıyaymış yani üzüm üzüme baka baka kararmış.

Genel Başkanınız insan içine çıkamıyor. En son çıktığında suratının tam ortasına ne biçim yumruk yedi. Devleti kurmakla övünen Atatürk’ün partisi olmakla itibar görürsünüz, övünürsünüz. Atatürk’ün zekâsıyla süsleniyorsunuz, olmasa olmazmışsınız yani.

Yumruk yediği adamlara bakar mısınız? Şehit yakınları en son dayak yiyeceğin adamlar, en hassas konu ölmüşsün ağlayanın yok.

Bugün o sözde partinin ruh ikizi varlıkları vekil seçtirip, Atatürkçü kişileri tasfiye ettin. Emine Ülker Tarhan, Yılmaz Ateş, Canan Arıtman… Neredeler? Emine Ülker Tarhan’da parti kurdu oy alamadı. Meral Akşener’e vekil verdin ikisinin farkı ne? Sonra hep birlikte bunca iş yapan hükümete karşı ittifak yaptın. Sahi kimin içindi?

Baykal’ın kaset komplosuyla birlikte siyasi çizgisinde inanılmaz bir eksen kayması yaşayanana muhalefet partisi var. ( Yörüngeden çıkmış. Yoldan çıkan aracın başına ne gelirse sizin siyasette yaşadığınız akıbette aynı oluyor)

Oy oranlarınız düşüşte. Genel Başkanınız o direksiyonda yıllardır kaza yapa yapa motor arızası verdiniz. Hala aynı şoför kullanıyor galiba uçuruma sürüyor haberiniz yok. Recep Tayyip Erdoğan yerli oto diyor sen muhalefet diye dalga geçiyorsun. Bunu yaparak sahi kimi sevindiriyorsun. Kime muhalefetsin?

Ülkenin gelişimini hızlandıracak her projeye karşısınız. Vekiliniz itiraf ediyor. İktidar en iyisini de yapsabilse alkışlamayız diye. Sahi kime muhalefetsiniz. Erdoğan sen şehir hastanesi mi yapıyorsun? Yapma dersin, Köprü mü yapacaksın, duble yol mu yapacaksın? Yeni okul mu, cami mi yapacaksın yapma? Sahi siz kime muhalefetsiniz?

Halka tepeden bakan, hor gören, cahil, köylü muamelesi yapan bu zihniyet hani aydın, bilgin… Seçimlerden sonra kendilerinden olan akademisyenleri toplarlar.  (Akademisyen diyorsak laf gelişi etikette yazanı kullandım. Diplomasız diş hekimliği, öğretmenlik yapan adamlar var bu ülkede ara sıra haber yaparlar)  bir komisyon kurup biz nerede hata yaptık derler. Ona kafa yorarlar. Sonra rapor yayınlarlar. Bir sonraki seçim yine hüsrandır.

 

SİHA, İHA ile büyük hizmetler yapan Selçuk Bayraktar’a operasyon çeken vekil, Fahrettin Altun’ un evini röntgenleyen adamlarsınız… Daha çok vukuatları var. Var oğlu var ama görünen köy kılavuz istemez.

Selam ve dua ile.

Bu yazı toplam 1769 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erte Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 222 12 90 | Faks : 0352 222 12 94 | Haber Scripti: CM Bilişim