• BIST 114.809
  • Altın 397,066
  • Dolar 6,8596
  • Euro 7,7628
  • Kayseri 30 °C
  • Ankara 30 °C

Hayata dokunmak

Ebubekir Bağcı

Resulullah’ın  (s.a.v.)  hadisiyle başlamak istiyorum. Alemlerin merhametli sahibi olan Allah’ın  halifesi " İnsanların en hayırlısı, insanlara en çok faydalı olandır.” (Suyûtî,el-Câmiu’s-Sağir,II,8) buyuruyor. Yıllar içerisinde hayırsever birçok insanla tanıştım. Etrafındaki insanların hayatına dokunan insanlar.  Sanatçı Haluk Levent hasta hayranını kırmıyor. Yanına gidip ona şarkılarını söylüyor. Gamze Özçelik Afrika Kıtası’ndaki milyonlarca insanın hayatına dokunarak hayırda yarışanlarda ilk sırayı kapıyor. Bu insanlar kurdukları vakıf ve derneklerle yüz binlerin hayatına dokunuyor. En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır.

Türkiye Bir Daha Böyle Vali Görmez

Bahsetmeden geçemeyeceğim. Merhum Valimiz Recep Yazıcıoğlu… Trafik kazasında kaybettiğimiz gelmiş geçmiş en değerli mülki idare amiri Recep Yazıcıoğlu. Onun hayatını anlatan çok kaliteli bir dizi vardı. Köprü Dizisi bu dizide Yazıcıoğlu’nun hayatı oyuncuların harika performansıyla çok güzel anlatılıyor. Göreve başladığı andan itibaren görev yerindeki halkın sevgisini kazanmış, halktan insanın hayatına dokunan, ulusal bir üne sahip bugün kaç vali, kaymakam var. Kaçının adını bilirsiniz. Göreve yeni gelen, görevi biten kaç validen, kaymakamdan haberimiz oluyor. Allah mekanını cennet eylesin.

Dili Olsa Ne Söyler Sessiz Kullar

Sosyal medyada bir video izlemiştim. Kendisini yangından kurtaran adama sarılan, onu hiç bırakmayan sevimli bir ayı yavrusu dikkatimi çekti. Adam yürüyor oda arkasından koşup onu yakalayıp dizine sarılıyordu. Acaba dili olsa ne derdi.

Halk İçinde Hakla Beraber Başkan

Yahyalı’ya birkaç günlük ziyaret için gitmişken Yahyalı Belediye Başkanı Sayın Esat Öztürk’ü de görüp Kayseri’ye öyle dönmek istedim. Kısa bir süre makamında bulunarak hasbihal ettik. Yahyalılar çok şanslı bir başkana sahip. Kendisiyle görüşmek için gittiğinizde sizi bürokrasiden örülmüş duvarlar ile karşılamıyorlar.Eğer müsait ise kendisiyle hemen görüşebilirsiniz. Yahyalı ilçe meydanı ile çarşıdaki çevre, peyzaj düzenlemelerinin yapılmasından, doğalgazın Yahyalı’ya getirilmesi, şelale yollarının yapılması, aynı zamanda oralara turistlik tesislerinin de yapılması gibi sayamayacak kadar çok faaliyet ve hizmeti hızlı, etkin bir belediyecilik anlayışıyla Yahyalılara getiren Esat başkanımızdan Allah razı olsun.

Selam ve dua ile

Bu yazı toplam 14545 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erte Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 222 12 90 | Faks : 0352 222 12 94 | Haber Scripti: CM Bilişim