• BIST 85.485
  • Altın 247,908
  • Dolar 6,0472
  • Euro 6,7594
  • İstanbul 27 °C
  • Ankara 28 °C

Hak geldi Batıl zail oldu….

Abdulaziz ÖZTÜRK

Yüce Rabbimiz Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyuruyor: De ki: “Hak geldi, bâtıl zail oldu (yok oldu).  Muhakkak ki bâtıl yok olacaktır (yok olmaya mahkûmdur).” ( İsra:81)  

Bu ayeti kerime nazil olduğunda Peygamber Efendimiz (s.a.v) batıla karşı hakkı temsil etmiş ve Mekkeli müşrikleri putperestlik ve şirkten Hakka, tek olan Allah’a ibadet etmeye davet etmişti. Ama kendilerini makam ve mevkide güçlü olarak gören Mekkeliler ve tevekkül ettikleri putları,  Yüce Rabbimizin gücü ve kudreti karşısında zail olmuşlardı. Onları hakka çağıran Peygamber Efendimiz (s.a.v) ve Yüce Ashabı (r.anhüm) hüzünlenmedi, gevşemedi ve korkmadılar. Çünkü onlarda şöyle bir iman vardı. Hakkın yanında olanlar mutlak surette üstün gelecek olanlardı. Rabbimiz o kutlu nesli sabretmeleri karşısında hesapsız ve sınırsız nimetlerle izzetlendirdi. Mekke feth edildi ve Kisra’nın hazineleri sahabelerin ayakları altına serildi… Peygamber Efendimiz (s.a.v)’den günümüze kadar gelen şerefli İslam tarihimizde farklı badireler atlatıldı. Zirve de olduğumuz dönemler oldu fetret dönemlerine girip parçalanma dönemlerimiz oldu.

Nitekim hakkın yanında olanlar sabredip iki dünya saadetini kazandılar ve tarihin temiz sayfalarına yazıldılar. Ümmet önderleri olarak adları rahmetle yad edildi. Batılın yanında yer alanlar ise her zaman nefislerinin esaretinde dünya malı ve makamı içinde helak oldular. Rabbim onların ölümünü bile bizlere ibret olarak gösterdi. Firavunlar, Ebu cehiller ve diğerleri… onlarda tarihin lekeli sayfalarında lanet ile anıldı. Rabbim bizleri hak yolundan ayırt eylemesin.

15 Temmuz Cuma günü akşam Fetö örgütünün mensupları tarafından saat 22.05’de Şanlı tarihimizdeki en karanlık gecelerinden birisini yaşadık. Ya karanlığa gömülüp zulüm ve işkencenin pençesi altında can verecektik ya da aydınlık bir sabaha ulaşıp mutlu yarınların ferdleri olacaktık. Rabbimize sonsuz şükürler olsun ki bizlere merhamet eyledi ve Bizleri korudu.

Provakasyona dikkat!!!

Malum milletimizin her bir ferdinin içi dolu, heyecanı zirve de ve meydan nöbetleri devam ediyor. Bu vesile ile bu milli birlik ve beraberliğimize gölge düşürmek isteyen bazı fetöcü  hainler meydanlarda  vatansever kisvesi altında provakatif söylemler ile Aziz milletimizi galeyana getirmeye çalışıyor. Bu hususta emniyet ve sivil toplum örgütleri gerekli ikazları yapsa bile dikkatli olmakta yarar var.

Provakasyon araçları…

Fetö terör örgütü internet üzerinde sosyal medya hesaplarını ve halk içerisinde ise provakatif elemanlarını  kullanmak suretiyle Alevi-Sünni, Türk-Kürt, bazı işyerlerinin cemaate ait olduğu haberler ile yağmalanması gerektiğini, Emniyet içerisinde çok güçlüler haberleri ve bölgede Pkk unsurlarının aslında olmadığı ve askerlerin olayları gerçekleştirdiği haberleri ile etnik kökenli, siyasi ve halk arasında devlet kurumlarına karşı infial yaratacak argumanları harekete geçirme derdindeler... ama Rabbimizin izni ile başaramayacaklar çünkü halkımız bunlara prim vermiyor.

Değerli kardeşlerim! Bizler birbirine karşı hakkı ve sabrı tavsiye bir ümmetiz. Bu sebeble her zaman hakkın yanında olmayı batılın karşısında dimdik durmaya devam edelim.

Rızık Allah’tandır, kul hakkı kutsaldır.

Her zaman rızkın sahibi olan Rezzak olan rabbimizden rızkımızı istedik, Rabbimize tevekkül ettik ve ne ikram eylediyse hamd ettik. Ama rızkını Allah cc da aramayıp, sırf bir yerlere geleyimde bu cemaatin her yerde adamı var, bizleri de bir yerlere yerleştirirler diye düşünen zavallı gafiller rezil oldunuz. Bu milletten helallik istemeniz lazım. Gerek sınavlarda çaldığınız sorularla hak etmediğiniz yerlere gelmeniz ve gerekse mülakatlarla devlet makamlarına yerleşmeniz çalmış olduğunuz haklarımızdı. Eğer rızkınızı cemaatten değilde Yüce Allah’dan istemiş olsaydınız bu şeklide bedbaht olmazdınız.

Değerli kardeşlerim! Hakkın yanında batılın karşısında sabırla, basiret ve ferasetle dimdik duralım. Duruşumuzu anerşiye çevirmek isteyen münafıklara vesile kılmayalım. RABBİM BİRLİK VE BEREBAERLİĞİMİZİ DAİM EYLESİN. AMİN

ABDÜLAZİZ ÖZTÜRK

MEDİNE İSLAM ÜNİVERSİTESİ MEZUNU

abdulaziztr@gmail.com

Bu yazı toplam 993 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erte Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 222 12 90 | Faks : 0352 222 12 94 | Haber Scripti: CM Bilişim