• BIST 99.292
  • Altın 237,287
  • Dolar 6,1419
  • Euro 7,2263
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 12 °C

GÖNÜL AĞRISI

Esra Orak

Ardıma dönüp baktığımda yaşımdan öyle büyük anlara şahitlik etmişim ki. Ben bile hayret ediyorum kendime nasıl olurdu bu denli güçlü atlatabilmişim bütün kırıklıkları. Hayatımın bir kısmı cam kırıkları üzerinde kendinden emin, güçlü  ve hep başım dik yürümek gayretiyle geçmiş. Canim da yandı, adım atmaya cesaret edemediğim günlerim de oldu. Bırak birisinin elimden tutmasını karşıma geçip gel diyenim bile olmadı. İçimdeki her bir eksiklik beni hep bir adım öne çekti.  Hep tamamlamaya çalıştım gönül ağrılarımı, hep yeniden gülmeye çalıştım. Eminim ki en güzel ben başardım ayakta kalmayı. Gücüm yetmediği yerde çocuklar gibi mutlu olmaya çalıştım.

Bilirim en güzel ben yaşadım yaşanmayan ne varsa.

Bilirim en güzel ben kurdum tüm imkansızlıkların hayalini.

Sen de bilirsin en güzel şarkılarla, şiirlerle ben yazdım adını.

Çünkü, sen sesime yakışan en güzel şiirdin,

Sen bana yakışan en güzel şarkıydın.

Hece hece her hücreni anlattım hep kendime.

Dilim sustu, içim hep seni anlattı.

Biliyorum ki, sen duygularımın en güzel mabedisin.

Gidemedim yar dediğim sokaklara, caddelere... Uyuyamadım sana uyanan sabahlara. Sevemedim sensiz baharları, kışları, yazları, şarkıları, şiirleri. Bakamadım ben sensiz aynalara ve en çokta gökyüzüne. Sen unuttun, ay unuttu doğmayı, yıldızlar eskisi kadar parlak değil. Gökyüzü sen gibi gülmüyor. Yürümeleri çoğalttım senden sonra. Belki yolun sonu sana doğar, belki bir köşe başında bıraktığın yerdesindir diye ben hep yürüdüm. Adım adım ezberledim gezdiğimiz her sokağı. Ama beceremedim sana gelmeyi. Öyle bir yerdeyim ki adım attığım her sokak sensizlikle yankılanıyor sanki. Gelmeyeceğini bile bile adını sustum sokaklara. Seni bulamayacağımı bile bile sana gelir gibi mutlu yürüdüm her sokakta. Ne yerde ne gökte bulamadım ben seni. Böylesine yok olmuşluk içerisinde seni unutamadı gözlerim. Silemedi hafızam, her defasında usanmadan seni anımsattı her saat başında.

Sonu yoktur elbet beklemelerin. Ben beklemeyi sensizlikle barışınca terk ettim. Alıştım bir başıma hayaller kurmaya, bir başıma gökyüzüne bakmaya. Sırdaşım oldu her bulut, her yıldız. Ay şahit oldu bir başıma kalmalarıma.

Gönül ağrısı geçmez, ‘ya toprak, ya yar’ olur dediler. Yar olur dedim, yar olursa varsın adı toprak olsun dedim. Tükenmedi, sönmedi anladım ki bu saatten sonra toprak olur. Sönmedi, söneceği yerden harlanı verdi. Ahh diyorsun, ahh zaman, ahh ulan kader garezin bir bize miydi? Çiçekli yolları soldurdun, gözlerimizdeki yıldızları birer birer söndürdün. Bize her şeyi çok görüp bir gönül ağrısıyla baş başa bıraktın. Gidecek ne bir yol ne de bir umut bıraktın. Fakat, hayat yalnızca ne acıyla ne de gönül ağrısıyla yaşanıyor. İşte sen sevgili hayatcığım, soldurduğun yerden papatyalar açmasını da öğreteceksin. Söndürdüğün yerden yeniden güneşlerin doğmasına müsaade edeceksin.

Müsaade et ki yeniden nefes almaya, yeniden gülmeyi, yeniden yeşillenmeyi ve yeniden doğmayı her defasında yaşayıp, unutmayalım. 

Bu yazı toplam 18369 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erte Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 222 12 90 | Faks : 0352 222 12 94 | Haber Scripti: CM Bilişim