• BIST 105.994
  • Altın 323,524
  • Dolar 6,2366
  • Euro 6,8376
  • Kayseri 13 °C
  • Ankara 11 °C

EDİ BESE!

Ebubekir Bağcı

Türkler Anadolu’ya ilk ayak bastıklarında onları misafir eden Kürt toplumuydu. El ele verip Haçlı Bizans’a karşı omuz omuza savaşmışlardı. Fatih’in ve Selahaddin’in torunları Çanakkale’de aynı küffara karşı cihat etmişti. Bugünde etmeye devam ediyor. Aynı topraklarda ezanlar susmasın, bayrak inmesin, vatan bölünmesin diye atalarından aldıkları bayrağı bir sonrakilere devretmek için mücadele devam ediyor. Asırlardır bu toprağın insanı olan hem Kürtler hem Türkler ve muhacir olarak gelen diğer toplumlar ay yıldızın gölgesinde vatanını koruyor.

Asırlar boyunca birlikte ağlayıp birlikte gülmüşüz. Bugün TERÖR ÖRTGÜTÜ, BEBEK KATİLİ PKK’NIN zulmü ile haklarını savunduğunu iddia ettiği Kürt kardeşlerimizin kültürleriyle Türlerin arasında bazı kültürel benzerlikler var. Acıların, duyguların, aşkların anlatıldığı türküler buna güzel bir örnektir.“TÜRk-KÜrt” ile kardeştir. Birbirimizden kız alıp veriyoruz. Doğu şehirlerimizin her birinde birer manevi atmosfer var. Urfa şehrimizin başında boşuna “Şanlı” yok. Hz. İbrahim’i yakmayan ateşin serin ol emriyle meydana gelen “Balıklı Göl” buradadır. Birçok peygamber kabri bu şehirlerimizdedir. Müslüman Kürt’ü modern zamanların putlarını kullanarak dininden uzaklaştırıyorlar. Bu Türkler içinde geçerli. Terör Örgütü aldığı belediyeler vasıtasıyla yöre halkının kimliğini yok eden uygulamalara imza atmaktadır. Açtığı kurslarda her türlü sapık, sapkın fikirleri aşılamaktadır. Bu kardeşliği inşallah kimse bozamayacaktır. İşte bu kardeşlikte türküler ortak paydada iki toplumu birleştirir.

Benim çevremde Kürt ve Kürt kökenli çok sevdiğim, birbirinden değerli dostlarım var. Kürtler mezhep olarak  Türklerden daha titizdir. Dini, itikadı olarak çok hassastır. Şimdi bu insanların haklarını savunduğunu iddia eden TERÖR ÖRGÜTÜPKK komünist-marksist din karşıtı bir eşkıya sürüsüdür. Bu insanların hayat görüşü, gelenekleriyle taban tabana zıt ideolojilere sahiptir. Kürt Müslümandır, Bebek katili PKK ise dinsizdir. Sözde antiemperyalist PKK Türkiye’mizin yapacağı her operasyonda haçlı batılılara yalvarıyor. ABD, Türkiye’ye vermediği silahları tırlarla bunlara gönderiyor.

Bunların siyasi kadrosundakilerin il başkanlığı önünde bekleyen analarda Kürt’tür. Kurban eti dağıtırken vahşice katlettikleri Yasin Börü ve arkadaşları da Kürt’tü.Şerefsizlerin Şanlıurfa, Akçakele, Nusaybin’e attıkları toplardan şehit olan anne 12-15 yaşlarında olan iki kızı, 9 aylık bir bebek ve diğer şehitlerde  Kürt’tü. Hani onların haklarını savunuyordunuz. Neden hep Kürt anaların yüreğini yakarsınız.

 Kürt çocukları okumasın cahil kalsın diye okullarını yakar, yıkarlar. Öğretmenleri, Kaymakamları, İmamları  hatta kendilerinden olan bir baro başkanını da öldürmüşlerdi. Bunlar böyledir. Kendilerinin çocukları Paris’te, Londra’da lüks içinde okur. Bunlara sıradan bir Kürt’ün sahip olduğu görülmemiştir. Hendek kazarlar bunların meclisteki uzantısı olacakların evlerinden tek bir taşa zarar gelmezken Nusaybin’de, Cizre, Silopi, Sur’da kendileri gibi olmayan Kürt vatandaşların evlerini delik deşik ederler, bomba döşerler. Bombalar döşeyerek evlerini yıktığınız o insanlardan hala evi olmayanlar var. Neden haklarını korumak için kaçırdığınız çocukların yaşadığı yerlere sınırdan bomba atarsınız kalleş köpekler. İnsan koruduğuna zarar verir mi? Artık bu insanların yakasından düşün “Edibese” 

Kürtlerin hakları, Kürtlerin hakkı diye diye Kürtlere zulüm ediyorlar. Zarar hep Kürtlere oluyor. Bu ülkede Kürt Sorunu yok. Terör Sorunu var. İnşallah onunda hesabı sorulacaktır. ABD PKK, YPG, PYD… gibi birbirinden türetilen terör örgütlerinden için Kürt diyor. Çünkü onları Kürtlerin bir yapısı olarak görmek işlerine geliyor. Maşa kullanışlı bir maşa. Unutmayın karşınızda tarih yapmaktan yazmaya fırsat bulamamış Türkler var. Allah Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan kahraman Mehmetçiklerimizin yardımcısı olsun.

Selam ve dua ile...

Bu yazı toplam 3158 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erte Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 222 12 90 | Faks : 0352 222 12 94 | Haber Scripti: CM Bilişim