• BIST 86.072
  • Altın 251,269
  • Dolar 6,0742
  • Euro 6,8075
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 22 °C

Direnişe Selam kardeşliğe devam

Abdulaziz ÖZTÜRK

Değerli okuyucularımız yazımıza Yüce Rabbimiz (c.c.)’nun ayeti kerimesi ile b aşlamak istiyorum.

Yüce Rabbimiz  (c.c.) Bakara suresinin 156.ayeti kerimesinde  şöyle buyurmuştur: ‘Onlar başlarına bir musibet geldiği zaman: "Biz Allah'a aidiz ve sonunda O'na döneceğiz." derler.’

Değerli kardeşlerim! Maalesef  şanlı tarihimizdeki en çetin günlerden birisini 15 temmuz Cuma gecesi yaşadık. Bir avuç   rutbesi şerefsizlik ve hainlik olan haşhaşiler çetesi bulundukları makam ve rutbelere güvenerek birlik ve beraberliğimize, namusumuz ve şerefimiz olan vatanımıza el uzatmaya kalktılar. Rabbimizin yardımıyla kalpler bir oldu, eller semaya açıldı ve meydanlar tek  vücud olunarak minarelerden gelen ezan sesleri, tekbirler ve salavatı şerifler ile adeta milli ve manevi duyguların birbirini desteklediği atmosferde  darbecileri bedbaht bir şekilde hezimete uğratıldı.

Aslında  Türkiye bu girişimlerin acısını ve tecrübesini çok yaşamıştı. Ülkemiz, geçmişte yaşanmış darbelerin   1960, 1971-1973, 1980 ve 1997  sonuçlarını ve acılarını gayet  iyi hatırlıyor. Belki ani refleks ile teyakkuza geçmemizin altında hem geçmişin tecrübesi var hem de milletimizin feraset ve basireti….

Gülen Hareketinin başarısız darbe hareketi

Yüce Rabbimize ne kadar çok şükretsek azdır ki; yaşanan başarısız darbe  ve nifak girişimi aynı zamanda Gülenci ekolden  yetişen halim-selim , ahlaklı ve erdimli  insanlar kisvesine girmiş münafık hainlerin ihanetlerini  gözler önüne serdi. Türkiye'nin bu terör şebekesi  ile, ülke siyasetini ve halkını tehdit eden, devlet içinde bir illegal  devlet yapılanması  kabul etmeyen bazı cemaat sempatizanları, Cemaatin  asıl hedefinin ne olduğunu tüm  dünyaya  göstermiş  oldu.

Gülen hareketinden  darbe  psikolojisi eğitimi

Aziz milletimiz yıllarca bu  paralel cemaate hüsn-ü   zan  ile baktı ve  harekat alanları eğitim olan bu yapı milletimizin  gözlerini boyadı. Gerek cemaat evleri olsun ve gerekse eğitim kurumları olsun  görünüş itibariyle ailelerin teveccühünü kazanarak zeki ve başarılı gençleri, ihtimam ile yetiştirip üniversitelerde  başarılar destanları yazdırdı. Bu şekilde ağabeyler ve ablalar ön plana çıkıp toplumumuzda ciddi anlamda rağbet gördü.  Buna parelel olarak yurt dışında açılan Türk okulları ve Türkçe olimpiyatları bu cemaati vatansever bir cemaat görüntüsü   ile aldatmaya yetti.

Hakikate bakacak olursak görünüşü dini bir cemaat gibi hareket eden bu oluşumun asıl fikri yapısı Masonik bir teşkilatlanma yapısı olmasıdır. Masonik yapılanmalarda eğitim-ticaret ve siyaset üçlü ayağı, onları başarıya ulaştıran en önemli unsur olmasıdır. Ve bu cemaat eğitim ile zengin tüccar aileleri devşirdiği gibi zeki başarılı öğrenciler ile de devlet içerisinde farklı kurumlarda kadrolaşmalarına zemin hazırlamıştır. Beyin kontrolleri ile cemaate sadakat ile bağlanan gençlik bugünlerin idarecileri olacaklardı, oldular. Aldıkları emirle kardeş kanı dökme erdemsizliğine ve şerefsizliğine mazhar oldular.                                                             

Masonik yapı ile teşkilatlanan bu örgüt beyin kontrolü ile bu davanın İslami bir dava olduğuna inandırılmış, kurbanları ile nerde, ne zaman ve  nasıl bir eylem yapacağını ve ellerine geçen her fırsatı uygun ortam ve vakitte  yine ağabeylerinin ve ablalarının emirleriyle değerlendirebilecekleri ihtimali göz ardı etmemek gerekir.

Gülen hareketinin arkasındaki gizli güç

Bununla alakalı yazılan çizilen o kadar çok şey var ki… bizim için önemli olan bu hareketin arkasındaki gizli gücün kim olduğunu bilmek değil, bu tür hareketlerin Şeytani birer fitne hareketi olduğunu ve evlatlarımıza sahip çıkmamız gerektiğini bilmemiz gerekmektedir. Aklın yolu birdir ve bugün Işid, PKK veya diğer terör örgütlerinin arkasındaki gizli güç kimse Gülenist teröristlerin arkasındaki güçte odur.  Türkiye de darbe teşebbüsü yaşanırken bekle-gör siyasitini benimseyen devletler, Allahmuhafaza eğer darbe başarılı olsaydı darbecilere tebrik mesajı  yollarlar ve dostluk boncukları dağıtırlardı.

Gülenist algı mesajları ve kaos çabaları

Darbe girişimi olduğu günden beri sosyal medya ve internet üzerinden -Sahte hesaplar ile - hızla yayılan mesajlar ve uyarıları bizleri heyecanla infiale yol açtırabilir. Özellikle kışkırtıcı mesajlar ile Emniyet birimlerimizin Fetöcü çetenin karargahı gibi algı oluşturulması ve bazı ticari müesseselerin Fetöcülerin finans kaynağı gösterilmesi Aziz miletimizi tahrik ettirebilir. Bu vesile ile aklı selim ve ferasetle hareket edip, Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız’ın talimatlarıyla hareket etmemiz bizler için tek hareket  noktası olmalıdır. İçimizdeki hainler kendilerini çok usta bir şekilde kamufle edebilirler. Bu yüzden dikkatli olalım ve ona göre hareket edelim.

Parlelin bitişi Pkk nın bitişi olacak

15 Temmuz Cuma gününden beri  Pkk ile ilgili haberler  Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde tutuklanan bazı hudut komutanları sonrasında Pkk çatışmasının bitmesi manidardır. Parelel yapının Pkk ile işbirliği, bu gelişmeler sonrasında  mutlak surette kanıtlanacaktır.

Milli birlik ve kardeşlik fırsatı

Şu anda ülkemiz için en tehlikeli bir dönemi milli birlik ve kardeşliğimiz ile engellemiş durumdayız. Aslında bu fırsat bizler için altın bir fırsat. Darbe girişimine karşı tek dil ve tek yürek  hem toplumsal hem de farklı siyasi partilerin ülke meselelerini çözmede  bir fikirbirliğini sağlayabilir.

Özellikle Gülen şebekesi ve Pkk gibi terörist unsurların hükümetimizin tarafından  çökertme konusundaki kararlılığı daha radikal  kararlar ve uygulamalar ile birlikte tamamen  bitirme sürecine geçilebilinir. Özellikle terörle mücadele kanundaki ülkemizin milli birlik ve beraberliğini tehdit edecek eylemlerin ve faaliyetlerin önüne geçilir ve ülke genelinde bir huzur ortamı  milli birlik ve kardeşlik ile tesis edilir. Şer ve felaket  olarak başlayan bu badireden  hayırlı bir birlik ile çıkabiliriz.

Değerli kardeşlerim! Rabbimizin verdiği aklı hayır yolunda ve Rabbimizin rızasında uygun bir şekilde kullanalım. Bu tür oluşumlar bizler için birer ibret olsun ve bu yolu hak olarak görenlere de hem ders olsun hem de imtihan olsun. Bize emanet edilen bu vatan parçasının  ne olduğu belli olmayan soysuz şeref yoksunu hainlere verilmeyeceğini birlik ve beraberliğimiz ile göstermiş olduk. Cumhurbaşkanımızdan gelecek olan son  emre kadar meydanlarda nöbete devam edelim ve hainlere son kez fırsat tanımayalım. Son sözümüz Direnişe devam Millete selam…

 

Abdülaziz Öztürk                                                                                                        Medine İslam üniversitesi Mezunu                                                 abdulaziztr@gmail.com

Bu yazı toplam 596 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erte Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 222 12 90 | Faks : 0352 222 12 94 | Haber Scripti: CM Bilişim