• BIST 100.001
  • Altın 235,832
  • Dolar 6,1117
  • Euro 7,1864
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 18 °C

DİNLE !

Esra Orak

Hayatı nerden yakalayacağını ya da hayata nerde aşık olacağın belli olmaz. Belki bir vapur iskelesinde belki bir rüya da belki de bir hayal de... Ötesine gidemezsin, gitmeye çalıştığın an yitirirsin tüm efsununu. Hayat böyledir işte yakalamaya çalıştığın anda yitirirsin tüm ipleri, sana açılan kapılar teker teker kapanır. Bir bakmışın ki beklediğin, hayal ettiğin her şey bir çırpıda toz bulut olmuş gidivermiş. Bir yanın hasret bir yanın özlem çeker. Kimselere diyemezsin derdini, kimselere anlatamazsın olmazlarını. Bir feveranın içinde tükenir koskoca ömrün. Kurduğun hayallerin korunda kavrulur, ciğerin yanar da bir gram acı hissetmezsin. Bir ömür böyle sürmez derler ya sürer be bir ömür kor ateşlerde yürütür bu sevda. Baharını kör kuyulara çevirir. Gidemezsin bir adım öteye, tutamazsın yar dediğin elleri, bakamazsın dünyaları gördüğün gözlere. Yakar öyle bir yakar ki kavurur ciğerinin köşesini. Uzaklaşırsın insanlardan hatta kendine bile el olursun. Ben sıfatını unutursun, için sızlaya sızlaya ‘o’ olur kalbinin dört köşesi.

Uykuların kaçar hayallere doğru, tutamazsın içinde boğulursun. En kuytu köşeler bile rahat vermez. Güneşe kızarsın sensiz bir güne daha doğduğu diye. Geceye kızarsın hasreti burnuna getirdi diye. En çokta kendine kızarsın her anında hala onu sayıkladığın için. Her şeye, herkese kızarsın ama bir tek ona kızamazsın hayatını paramparça etse de en çok onu tebessümle hatırlarsın.

İlk defa yenileceğini hissediyorsun. Tükeniyor umutların, çaresiz kalıyor kelimeler. Önceleri hiç bilmediğin adını şimdi binlerce defa tekrarlıyor dudakların ve onu karşında görünce söz geçiremiyorsun kalbine. Onu görünce bir manzara seyredercesine mutlu heyecanlar alıyor tüm hislerini. Bazen ise masal gibi ölümsüz güzelliğiyle büyülüyor gözlerini.

Çoğu zaman kendine bile itiraf etmekte zorlanıyorsun. Sanki söylediğin anda her şey bitecek ve o mükemmel uykudan uyanıvereceksin gibi geliyor. Bir insanın kendini aldatması ne güçtür bilirsin. Fakat onunla karşı karşıya gelince aldatmaların en masumunu yaşıyorsun. Bazı duygular vardır anlatılmaz yalnızca hissedilir. Bazen bir bakış bir ömre bedel kelimeler serer kapının önüne.
Yeryüzündeki hiç bir sebep sevme hakkından alıkoyamaz ki. Sevmek, yaşamaktır, sevmek çoğu zaman nefes alabilmektir. Sonunda acı da olsa yok olmakta olsa... biliyorum elbet bir gün bir yer de karşılaşacağız ve biz o gün çok seveceğiz. Sevmek için umudunu kaybetme sevgilim nasılsa bir sabah güneşinde buluşacağız. Ve o mevsim papatyalar bizim için açacaklar. Mutluluktan yana ne varsa bizimle olacak. Ve hep var olacaksın, var olmaktan da ötesi sonsuza dek yaşayacaksın. İşte o zaman varlığını da yokluğun gibi en güzel ben yaşayacağım.

 

 

Bu yazı toplam 13056 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erte Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 222 12 90 | Faks : 0352 222 12 94 | Haber Scripti: CM Bilişim