• BIST 1.061
  • Altın 477,157
  • Dolar 7,2075
  • Euro 8,4903
  • Kayseri 33 °C
  • Ankara 36 °C

DEMOKRASİ YANKESİCİLERİ

Ebubekir Bağcı

Bizler dünyanın en köklü, en asil, en büyük toplumunun birer ferdiyiz. Dört bin yaşındayız. Tarihimizde Metehan'ın öncülük ettiği bir davanın,  dört bin yıldır en yükseklerden hiç inmeyen bir geleneğin temsilcisi, bu yüce devlet geleneğinin varisleriyiz.  Dört bin yıllık geleneğimizi bin yılda islamın sancaktarlığını yaparak taçlandırmışız. Halifelik alametleri hala bizde, dolaysıyla manevi olarak da günümüzde halifeliğin sancaktarı sayılırız.

M. Kemal Atatürk'ün sevdiğim bir sözü var; "Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır." 16 büyük devlet kurmuşuz.. Nice kahramanlık, başarı ile devlet yönetmiş büyüklerimiz var. Kurduğumuz devletlerde tarih boyunca demokrasi, eşitlik, özgürlük vs... zaten vardı. Bugün HRİSTİYAN BATI Dünyası’nın diğer ülke toplumlarını oltaya getirmek amacıyla kullandığı "demokrasi, özgürlük, eşitlik, kadın-erkek eşitliği..." gibi kavramlar var, tekrar ediyorum bizde de vardı. Bunu okullarda masal gibi öğretilen soru işaretleriyle dolu tarih derslerinden değil gerçek manada okumalar yaparak öğrenebilirsiniz. Tarih aynı zamanda siyasettir. Ancak geçmişini bilen bir toplum, bir birey geleceğe yön verebilir. Geçmişte nelerin yaşandığını bilirsen gelecek hakkında bir tasavvurun olabilir.  Konuyu dağıtmadan devam edelim. Darbelerden bahsetmek istiyorum. Girişi buraya bağlayarak devam edelim. Bu aziz milletin tarihindeki ilk hükümet darbesi girişimi Babıali Baskını olarak Osmanlı’da olmuştur. Jön Türklerden Enver Paşa'nın öncülüğünde Sadrazam Kamil Paşa Hükümeti görevden uzaklaştırılmıştır. Günümüz Türkiye'sinde 1960, 1980 darbeleri ve takip eden diğer girişim ve muhtıralarda olduğu gibi o ilk hain darbenin de asıl müsebbibi Payitaht Abdulhamit dizisinde de bahsediliyordu Avrupalı devletlerle dirsek temasında olan Jön Türklerdi.

 Onların İttihat Terakki Partisi göreve geldi. I. Dünya Savaşı’na kadar da onlar yönetti. Cumhuriyet Dönemi’nden sonra belli aralıklarla da hep darbeler oldu. Batılı Devletler ya da bir ülkede iç karışıklık çıkartarak oradan bir şeyler koparma niyetinde olan hasım devlet (Her devlet birbirinin hasmıdır, kardeş olamaz.) içeriden birilerini satın alarak siyasi darbe yaptırır. Bizde yapılan, yaptırılan her darbe ilkinden beri böyledir. (15 Temmuz 2016 GİRİŞİMİDE DAHİLDİR." Taktir edersiniz ki 1980 darbesi başarılı olunca  Washington'daki Coniler "Bizim çocuklar başardı." diyerek sevindiğini duymuşsunuzdur.  Bu "Demokrasinin Yankesicisi" cunta takımı nelere bıçak çekti.

Herkesin hoşnut olabileceği sivil bir anayasadan bizi mahrum bıraktılar. Günümüzde yargıya güven neredeyse yok gibi.

Hukuka bıçak çektiler.

1960'ta Adnan Menderes ve arkadaşları asıldı. 1980'de siyasilere yasaklar getirdiler. Politik geleneklerin liderlerine yasaklar getirerek

Halk iradesine bıçak çektiler.

İstiklalimize, istikbalimize kast ettiler. 1980 darbesinde sağcı, solcu diye ayrıştırarak kardeşi kardeşe kırdırdılar. Bir kısmını ayrım yapmadan astılar. Ne diyordu Cuntabaşı Kenan Evren "Bir sağdan, bir soldan astık." Nesiller arasındaki kültürel bağlar böylelikle koptu.  Geleceğimize bıçak çektiler.  Bilimsel gelişmeler sekteye uğradı. Bilimin gelişmesi engellendi.

Bilimsel gelişmeye bıçak çektiler.

Türküler, halkın ürettiği kültürel değerler yasaklandı. Sinan Çetin'in Türkiye'nin Hatıra Defteri Belgeseli için çektiği kısa filmde bu  yasaklar anlatılır.

1960'ta halkın kültürüne, geleneğine değerlerine bıçak çektiler.  

Truva Atıydılar.

Hristiyan batının içimize soktuğu, içimizden satın aldığı hain köpekler iç karıklık, siyasi kaos ortamı yaparak ülkenin savunma mekanizmasını da (Silahlı Kuvvetler) devre dışı bırakarak ülkeyi dış saldırılara açık hale getirdiler.  15 Temmuz Darbe girişiminde düşmanların beslemesi, maşası terör örgütlerinin sınırda hazır beklediği yönünde duyumlar almıştım.

Ülkenin savunma reflekslerine bıçak çektiler.

En son 15 Temmuz 2016 günü aziz Türk halkı buna müsaade etmedi, maşaları tutan ellere hem bir hatırlatma hem de cevabını verdi.

Selam ve dua ile

Bu yazı toplam 869 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erte Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 222 12 90 | Faks : 0352 222 12 94 | Haber Scripti: CM Bilişim