• BIST 104.884
  • Altın 378,747
  • Dolar 6,8193
  • Euro 7,5916
  • Kayseri 18 °C
  • Ankara 11 °C

Corona Salgını ve Türkiye

Abdulaziz ÖZTÜRK

Krizler, örgütlerin ve toplumların yaşamında karşılaşılabilecek kaotik durumlarda ve karmasa yaratırlar. Kriz olasılığını tümüyle engelleyecek bir yöntem de yoktur. Söz konusu olan salgın hastalıklar veya bir doğal felaket olunca bunu önceden bilmek ve sonuçlarını kestirebilmek olanaksızdır. Kriz yönetiminden anlamayanlar ancak felaket tellaklığı yaparlar.  Ülkemizde sağlık sistemi yetersiz diyen nankörler ve hainler dünyadaki gelişmeleri ya körler görmüyorlar ya da hainliklerin de inat ediyorlar.

Sağlık sistemleri çöken başta Amerika, İngiltere ve Avrupa ülkeleri vaka ve ölümlerin artmasını engelleyemiyor hem de hastaları tedavi etmekte zorlanıyor. Salgının merkezi haline gelen ABD ve İtalya gibi ülkeler hastanelerin yetersiz olması nedeniyle sokaklara ve parklara acil çadır hastaneler açıyor. New York'ta hastaneler hastaları koridorda ölüme terk ediyor. İspanya’da yaşlı bakım evinde 67 tane yaşlı cesedi bulunuyor ve Avrupa’da 60 yaş ve üzeri hastanelere alınmıyor. Parası olmayanlara tedavi uygulanmıyor. Bunlar hakkında tek kelime bile sarf etmeyenler devletimize ve sağlık sistemimize hakaret etme ahlaksızlığını gösteriyorlar.

Dün şehir hastanelerine gereksiz diyenler bugün bu krize katkı sağlamak isteyen bilim adamlarımıza karşı algı operasyonları yapıyorlar. Yurt içerisinde bilim kurulu üyelerimize dil uzatanlar Yurt dışında yaşayan Türk bilim adamlarımıza da dil uzatma hatta görevden alma gibi eylemlerde bulunmaktadırlar. Amaçları virüs üzerinden provokasyon oluşturup kaotik bir ortam oluşturmak da olsa bunda muvaffak olamayacaklardır.

 Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde milli seferberlik ilan edilerek tüm vatandaşlarımızdan milli dayanışma, birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesi istenildi.Başta Cumhurbaşkanımız, Sağlık Bakanımız ve İçişleri Bakanımız tüm kurumları ve personelleriyle görevlerinin başında milletimizin hizmetindeler.

Bu seferlik sürecinde devletin yanında olanlar olduğu gibi bunun karşısında duran emperyalist devletlerin piyonları görevlerini yapacaklar. Muhalefet de tüm sosyal medyaları ve algı piyonlarıyla görevlerinin başında emperyalist patronlarının hizmetindeler. Nasıl ki 15 Temmuz da hainler sahneye çıkıp hükümeti devirmeye, kurumları yıpratmaya ve algılar oluşturmaya çalıştılarsa bugün de aynı hainler başta Cumhurbaşkanımız, Sağlık Bakanımız ve Bilim adamlarımıza aynı ihanetleri yapıyorlar. Bu hainlere en güzel cevabı Merhum Mehmet Akif’in şu mısraları cevap verelim:

 ‘Sahipsiz vatanın batması haktır,

Sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır.’

Ülkemizde vatanını seven her kes üzerine düşeni ve yakışanı yapacaktır. Başta Cumhurbaşkanımız, Sağlık Bakanımız ve İçişleri bakanımız tüm kurumları ve personelleriyle görevlerinin başında durarak vatanımız için her şeyi yapmaktadırlar. Bizler de millet olarak bu duruşa sorumluluk bilinciyle alınan kararlara ve kurallara riayet ederek bu süreci el ele vererek atlatacağız. Biraz daha sabırlı olalım ve her gün yeni kararlar ve tedbirler alınarak bu süreçten en az zararla çıkılması hedeflenmektedir. Çünkü bu işin siyaseti de yok, şakası da.An itibariyle, kimin kime oy verdiğinin hiç önemi kalmadı, gördüğümüz kadarıyla.Şu ana kadar bu virüs parti, görüş, millet, zengin-fakir ayrımı yapmadığına göre...

Birbirimize karşı değil, virüse karşı topyekûn mücadele zamanıdır. Corona virüsü gözle görülmeyen şekli tarif edilemeyen bir hastalık ama tahribatı o kadar büyük ki tüm dünyayı durdurdu. Ölüme inanmayanlar ve parayla her şeyi elde edebileceğine inanlar bile çaresizce ölümü beklemeye başladılar. Psikolojilerimizi bozmayalım. Rabbimize tevekkül ederek tedbir alıp takdiri yine Rabbimize bırakalım. Rabbimiz bizleri en kısa zamanda nu virüs illetinden kurtarsın. En kısa zamanda da normal hayatımıza dönülmesi duası ile….

Bu yazı toplam 3290 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erte Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 222 12 90 | Faks : 0352 222 12 94 | Haber Scripti: CM Bilişim