• BIST 97.324
  • Altın 279,556
  • Dolar 5,8459
  • Euro 6,5153
  • Kayseri 10 °C
  • Ankara 13 °C

‘BEKLENİLEN TÜRK’ SENİN BASTIĞIN TOPRAKTA!

Tugçe Merve Elmacı

Ben Türküm! Türk oğlu Türk. Kişiliğim ve bedenim Türk doğdu, ruhum Müslüman. Ben Alparslan’ın torunu, 1071'de yazılan tarihin soyuyum. Anadolu’nun fethine çıktıklarında, cihadı kendi nefislerinde terbiye edip gaza için çıkılmış bu yolda, Orta Asya’dan gelen Ahmet Yesevi’nin torunuyum.

Ben Türküm! Anadolu’nun en ücra köşelerine kadar ulaşan velilerin, dervişlerin, hiç görmediği bilmem kaç kuşak ötesindeki torunları için yapılan dualarım.

Ben Türküm! Din, ırk, cinsiyet demeden; İslamiyet bayrağını her yerde dalgalandırmak, gölgesinde tüm insanlığı serinletmek için, ana-baba, evlat, kardeş bilmeden ‘ila-yı kelimetullah’ uğruna çıkılan bu yolun evladıyım.

Alparslan ve orduları girdiklerinde bu topraklara; medeniyeti, insanlığı, sanatı, uygarlığı, adaleti de getirdiler yanlarında. Komutanları, Anadolu’nun dört bir tarafına dağıldıklarında, öyle bir tarih yazdılar ki, onların ruhlarına okunanlardan yükselen ‘amin’ sesleri dünya döndükçe gökyüzünü kaplayacak, atlarının bu topraklarda çıkardığı nal sesleri hiçbir zaman unutulmayacaktı.

Hz.Peygamber'e (s.a.v) ilk nail olan ‘OKU’ ayetinin emrine uymak için, Türkmenlere hocalık yapan, bundan dolayı da ‘Danişmend’ (öğretici) olarak tanınan, bu adla da Anadolu’nun ilk beyliğini kuran Alparslan’ın komutanı ‘Danişment Ahmet Gazi’ benim atam, benim gururumdur! Hz. Peygamber'in yolunda müslümanlıkla şereflendirilen bu topraklarda Orta Anadolu’nun göbeğinde Danişmend toprağı Kayseri’de yaşıyorsam bir sorumluluğum var demektir. Yahyalı ilçesinin İslamiyet’le şereflenmesini sağlayan alperen erlerinden Yahya Gazi (ra)’nın bu ilçeye adını verdiğini bilmezsem; omuz omuza yürek yüreğe yürütülen bu davada sırtını dayadığı başka bir alperenin, Develi ilçesine adını veren Dev Ali’ye ait olduğunu da duymamışsam, bu benim utancımdır.

Melikgazi ilçesinde yaşıyorsam eğer; hayatı boyunca hristiyanlara karşı savaşan, ünü tüm İslam dünyasına yayılan, o dönemin Abbasi halifesi tarafından kendisine ‘hükümdar’ anlamına gelen ‘melik’ ünvanı verilen Danişmentli Melik Gazi, bu şehrin bir diğer ilçesi olan Pınarbaşı’nda yatıyorsa Melikgazi’nin duasından da sorumluyum.

Tam 900 seneden beri ayakta duran; namazlarda, cenazelerde, teravihlerde Kayseri’nin en gözde camisi olan ‘Anadolu’nun en eski Türk camilerinden ’Kayseri Ulu Cami(Camikebir)’i yaptıran ve hemen yanında da türbesi bulunan Danişmentli Mehmet Gazi’yi bilmiyorsam eğer, yıkılmış medresesini de görmüyorsam, onun tuğlasından da sorumluyum.

Ben kendi bastığım toprağı tanımaktan sorumluyum!

Ben Türk’üm!

Adımız ‘ALP’ soyadımız ‘EREN’dir bizim! Cengaverlik, kanımızda; eren’lik, ruhumuzdadır bizim!

CİHADIMIZ; bilimimiz, ilmimizdir, üretimimiz, üretmemizdir bizim!

GAZAMIZ; birlik olmak, yoldaş olmak; çabalamak, çalışmaktır bizim!

Ben Türküm! Orta Asya’da, Balkanlarda, Afganistan’da, Suriye’de, Doğu Türkistan’da, Filistin’de Gazze’de BEKLENİLENİM!

Gazan mübarek olsun Türk torunu!

“Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır”

K.ATATÜRK

 

 

                                                                                                                     

İnstagram: t.mervelmaci                                                                                              facebook: tuğçe merve elmacı

www.tugcemerveelmaci.com

Bu yazı toplam 9663 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erte Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 222 12 90 | Faks : 0352 222 12 94 | Haber Scripti: CM Bilişim