• BIST 86.796
  • Altın 248,760
  • Dolar 6,0406
  • Euro 6,7414
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 20 °C

AFRİN’E MEDİNE-İ MÜNEVVERE’DEN DUALAR İLE DESTEK

Abdulaziz ÖZTÜRK

Resulullah (s.a.v.)’in şehri Medine-i Münevvere’den selam olsun kıymetli kardeşlerim! Ümmetin bir araya geldiği ve bu mübarek topraklarda vatanımıza, ordumuza ve İslam ümmetine yapılan dualar çok kıymetlidir şüphesiz…

Afrin'e yönelik gerçekleştirilen  Zeytin Dalı Harekatı'nın zaferle sonuçlanması için ülke genelinde tüm camilerde sabah namazında eller semaya açılarak dua edildiği kadar kutsal topraklara umre için gelen kardeşlerimiz  Mekke-i Mükerreme’den  ve Medine-i Münevvere’den yaptıkları dualar ile ordumuzun muzaffer olmaları ve cephe de savaşan asker kardeşlerimizin muvaffak olması için gök kubbeyi duaları ile inletiyorlar.

Medine-i Münevvere’de başlayan umre yolculuğumuza  Kıyam Turizm Kafile Başkanı olarak  gelen Kayseri Birlik Vakfı yönetim kurulu üyesi  çok kıymetli hocamız Mustafa Erhan’ın Uhud Dağı’nda yapmış olduğu duada vatanımızın birliği, ordumuzun muzaffer olması ve vatan evlatlarının sağ salim bir şekilde yapmış olduğu duaya kafilemizden gelen Amin sesleri ve göz yaşları bizlere duygusal anlar yaşattı. 

Mescid-i Nebevi de gördüğümüz Türk hacıları ve diğer ülkelerden gelmiş başta Endonezya, Hindistan, Cezayir ve diğer ülkelerden gelen kardeşlerimiz üç kelime ile ‘ Türkiye- Afrin –Dua’ diyerek ellerini semaya çevirip amin diyorlar.

Hülasa kelam bizler de Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş’ın çağrısını  burada umreye gelen tüm kardeşlerimize duyurmayı vatani bir  görev bilir ve bununla  Milletimize yönelik iç ve dış tehditleri bertaraf etme maksadıyla başlatılan harekatın zaferle, neticelenmesi, İslam ümmeti aleyhine planlanan tuzakların bozulması, birlik ve beraberlik ruhunun yeniden tesisine vesile olması için Tüm İslam alemini Fetih Suresi ve Bakara Suresi 250.  ayet-i kerimeyi sık sık okumaya davet ediyoruz:
"Rabbimiz, üzerimize sabır yağdır, ayaklarımızı sabit kıl (kaydırma) ve kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et."

Kahraman ordumuza ise şöyle dua ediyoruz: ‘Ey Allah’ım ! Adını senin Habib-i Muhammed Mustafa’nın  isminden alan Ordumuz Mehmetciklerimizi muzaffer eyle!                                                                             

Muhafaza eyle!                                                                                                                                     

  Bedir ve Uhud’da Rasullah (s.a.v.)  ve ordusuna  Melekler ordunla yardım ettiğin gibi Ordularımıza ve askerlerimize  yardım eyle!                                                                                        

 Güç ver!                                                                                                  

Kudret ver ! 

Cesaret ver!                                                                                                                                              

 Kahramanca galip gelmelerini nasib eyle!                                                                                

Muhammed ümmetinin tek ümidi olan askerlerimizi senin himayene emanet ediyoruz. Allah’ım onları sen koru!... Aminnnnn

Bu yazı toplam 1981 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Erte Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 222 12 90 | Faks : 0352 222 12 94 | Haber Scripti: CM Bilişim